świeca walec duży

45,00 zł

ŚWIECE wykonane są w 100% z naturalnego wosku pszczelego, który pochodzi z rodzinnej pasieki w Beskidzie Niskim. 

Rozmiar
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka w 24h
14-dniowe prawo zwrotu
Doradzimy Ci zawsze kiedy potrzebujesz

ŚWIECE wykonane są w 100% z naturalnego wosku pszczelego, który pochodzi z rodzinnej pasieki w Beskidzie Niskim. Wosk pozyskujemy ze starych ramek, potem go czyścimy i klarujemy. Nie jest on przetwarzany chemicznie, dlatego emanuje aromatem i ma piękny złoty kolor. Po pewnym czasie pojawia się na nim szarawy nalot. Jest on dodatkową oznaką, że wosk, z którego zrobiona jest świeczka jest prawdziwy. Świece woskowe używane były przez setki lat, jednak zostały one wyparte przez świece parafinowe, które produkuje się z parafiny czyli osadu wytrącanego z ropy naftowej, który następnie poddawany jest obróbce chemicznej. W trakcie spalania świec z parafiny powstaje sadza i uwalniane są toksyczne i rakotwórcze substancje. Sama parafina zaś ma nieprzyjemny zapach, dlatego „wzbogacana” jest o syntetyczne substancje zapachowe (kwiatowe, owocowe itp.) Na szczęście jest coraz więcej świadomych konsumentów, którzy wybierają świece wykonane w 100% z naturalnego wosku pszczelego, bo tylko takie świece są faktycznie oczyszczające i wpływają pozytywnie na nas i nasze otoczenie. Podczas ich spalania uwalnia się przyjemny, lekko słodki, kojący zapach miodu, nie szkodzą zdrowiu i środowisku, nie kopcą i nie dymią, bo mają bawełniany knot. Podczas ich spalania nie wydzielają się szkodliwe związki chemiczne jak w przypadku świec parafinowych. Neutralizują zapachy w tym dym papierosowy i inne uciążliwe zapachy, uspakajają i poprawiają samopoczucie, ułatwiają zasypianie. Spalają się zdecydowanie wolniej od parafiny. Palenie świec woskowych neutralizuje także promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia.

JAK UŻYWAĆ: Zanim zapalisz świecę usuń sznurek i etykietę, postaw ją na niepalnej podstawce. Przy spalaniu wosk może wypłynąć poza brzeg świeczki. Świecę pal tylko wtedy gdy jesteś w domu i zachowaj przy tym szczególną ostrożność. Pamiętaj masz do czynienia z żywym ogniem. Świeca powinna palić się co najmniej godzinę (zależy od średnicy świeczki) by wosk mógł się rozpuścić wokół knota. Przy świecach typu Walec, które są dość szerokie czas rozpuszczania się wosku wokół knota aż do brzegów świeczki potrwa znacznie dłużej. Jeśli świeca zacznie się tunelować, należy ostrożnie ścisnąć zewnętrzne jej ścianki i poczekać aż zaczną się topić. Należy też obserwować knot, bo jeśli będzie za długi to niemal pewne, że na jego czubku zrobi się zgrubienie, które może zacząć dymić lub w negatywny sposób wpływać na spalanie świeczki. W razie potrzeby należy przyciąć go ostrożnie. Jeśli świeca pali się krzywo i z jednego boku wypływa wosk to być może w pomieszczeniu jest zbyt wysoka temperatura, albo przeciąg lub świeca stoi krzywo. Świece nie powinny znajdować się zbyt blisko siebie, ponieważ wówczas nagrzewają się wzajemnie i mają tendencję do kapania lub wykrzywiania się. Zalecana odległość to min 10 cm. Po zakończonym seansie palenia świeczki, a przed rozpoczęciem kolejnego zalecamy przycięcie spalonego knota.

Wszystkie świece wykonujemy ręcznie, dlatego mogą trochę różnić się od siebie i mieć lekkie nierówności. Ale to tylko dodaje im uroku :)

Rozmiar świecy: średnica - 5,5 cm wysokość - 15 cm

Czas palenia: około 30 godzin.

6115
2020-12-01

Specyficzne referencje